Sport Ndërkombëtar

Arsenali e nis me këmbë të mbarë sezonin e ri

Momente nga takimi

Dy gola të shënuara, asnjë i pranuar.

Arsenali i drejtuar nga Mikel Arteta – e ka nisur me këmbë të mbarë – sezonin e ri të Premierligës.

Londinezët kanë triumfuar me rezultat 0-2 në udhëtim të Crystal Palace.

Ishte, Gabriel Martilenelli që e tundi rrjetën në minutën e 20-të dhe u bë braziliani i parë që e shënon golin e parë në një sezon të Premierligës.

Ndërsa, goli i dytë u realizua nga Marc Guéhi, i cili shënoi në portën e gabuar.

Deri në fund të takimit – vendasit u orvatën për ta ngushtuar ose barazuar rezultatin – ama shifrat mbetën të njëjta.

Me këtë fitore, “Gunners” treguan se këtë sezon janë një ekip i rilindur dhe që premton shumë./Shqip.com