Sport Ndërkombëtar

Arnautovic – njeriu i momentit në Serie A

Marko Arnautovic

U kërkua nga Manchester United, por Bologna nuk e lëshoi.

Dhe – tashmë po dihet pse.

Marko Arnautovic është golashënuesi më i mirë në Serie A – në këtë sezon.

Sulmuesi austriak po kalon në formë jetësore – pasi ka shënuar gjashtë gola – në po aq ndeshje të zhvilluara.

Ani pse Bologna – gjendet në pozitën e 12-të – shtatgjati është shndrruar në “ankth” të kundërshtarëve.

Paraqitje të mirë – 33 vjeçari pati edhe në sezonin e kaluar – sepse e mbylli me 14-të gola dhe një asistim.

Arnautovic ka kontratë me ekipin italian – deri në vitin 2024, ndërsa në “Transfermarkt” vlerësohet gjashtë milionë euro./Shqip.com

Shqip.com
Çmimet e derivateve në Kosovë Çmimi maksimal i lejuar për secilin produkt të naftës.
  • Dizel: 1.60
  • Benzine: 1.33
  • Gas: 0.76
Sot : 28/09/2022