Sport Ndërkombëtar

Anulohet ndeshja e Brighton me Crystal Palace, për shkak të grevave

Ndeshja në shtëpi e Brighton në Premier League me rivalët Crystal Palace të shtunën më 17 shtator është shtyrë për shkak të një greve të planifikuar hekurudhore.

Premier League thotë se ndeshja është “shtyrë për fat të keq” pas marrjes së një kërkese nga Brighton.

Në një deklaratë, Premier League thotë se veprimi në rrjetin hekurudhor do të thotë se “nuk do të ketë transport publik në dispozicion për mbështetësit”.

Një datë e re për ndeshjen në stadiumin Amex ende nuk është shpallur.

Shefi ekzekutiv i Brighton, Paul Barber tha:

“Ndërsa ne e vlerësojmë plotësisht, kjo do të jetë zhgënjim i madh për të dy grupet e tifozëve dhe do të shkaktojë përçarje në oraret e ndeshjeve të të dyja skuadrave, si dhe ato të tifozëve, sigurinë e tifozëve të të dy klubeve, ditën tonë të ndeshjes. Stafi, lojtarët dhe zyrtarët duhet të jenë prioriteti. Ne kemi marrë në konsideratë se sa e vështirë do të ishte për tifozët e të dy klubeve që të ndiqnin ndeshjen pa qasje në rrjetin hekurudhor dhe kemi shqyrtuar një sërë opsionesh dhe plane të ndryshme emergjente”.

Brighton ka pasur një fillim fantastik, me vetëm një humbje në gjashtë ndeshjet e para dhe gjendet në vendin e katërt.

Derisa Crystal Palace është në vendin e 15-të me vetëm një fitore./Shqip.com

Shqip.com
Çmimet e derivateve në Kosovë Çmimi maksimal i lejuar për secilin produkt të naftës.
  • Dizel: 1.60
  • Benzine: 1.33
  • Gas: 0.76
Sot : 28/09/2022