Sport Ndërkombëtar

Ancelotti beson se Valverde do të shënojë mbi 10 gola këtë sezon

Carlo Ancelotti ka treguar besimin e tij në mesfushorin Federico Valverde, pasi ka thënë se do të grisë licencën e tij si trajner, nëse mesfushori nuk shënon mbi dhjetë gola për Real Madridin këtë sezon.

Uruguaiani ka regjistruar tre gola dhe dy asistime në tetë paraqitjet e tij të para për Madridin në sezonin 2022-2023, duke përfshirë një goditje mahnitëse kundër Mallorca fundjavën e kaluar.

Valverde e vazhdoi atë paraqitje duke shënuar një tjetër gol të bukur në një fitore të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve ndaj RB Leipzig dhe Ancelotti e ka sfiduar atë të ruajë rezultatin e tij në të tretën e fundit.

“Ajo që më dukej e çuditshme ishte se ai sapo shënoi një gol sezonin e kaluar. I thashë se nëse nuk do të ishte në gjendje të shënonte më shumë se 10 gola, do të më duhej t’i grisja licencën e trajnerit tim. Ai ka një gur në këmbën e tij”, tha shefi i Blancos.

Ngritja e Valverdes në lavdi në Madrid nuk ka kaluar pa u vënë re, me klubet kryesore në mbarë botën që tani janë të lidhura fort me shërbimet e tij.

Liverpool thuhet se ishte ndër ata që regjistroi interesimin e tyre për 24-vjeçarin në afatin kalimtar të verës, por ai aktualisht është nën kontratë në Bernabeu deri në vitin 2027./Shqip.com

Shqip.com
Çmimet e derivateve në Kosovë Çmimi maksimal i lejuar për secilin produkt të naftës.
  • Dizel: 1.58
  • Benzine: 1.34
  • Gas: 0.75
Sot : 24/09/2022