Sport Ndërkombëtar

Amerika merr epërsinë e hershme përballë Britanisë së Madhe në Davis Cup

Dan Evans humbi ngushtë nga Tommy Paul, duke lënë Britaninë e Madhe të mbetet pas Shteteve të Bashkuara 1-0 pas ndeshjes hapëse të grupit të tyre të Davis Cup.

Numri dy britanik u mund me 6-4 4-6 6-4 në një përballje tërheqëse, shkruan BBC.

Numri një britanik Cameron Norrie përballet me Taylor Fritz në garën e dytë teke përpara se Andy Murray dhe Joe Salisbury të bashkohen në dyshe.

Një minutë heshtje u mbajt në fillim të ndeshjes në Glasgow pas vdekjes së Mbretëreshës Elizabeth II.

Lojtarët britanikë kanë veshur shirita ose shirita të zi për tre kravatat e tyre këtë javë.

Muzika e zakonshme në ndërrime mungonte si shenjë respekti gjatë periudhës kombëtare të zisë, por kjo nuk do të thoshte se nuk ishte e zhurmshme brenda arenës dhe Evans u përpoq të ushqehej nga këndimet dhe daullet e turmës vendase.

Ishte një garë aq e ngushtë sa sugjeronte renditja e tyre botërore, me britanikun që u rendit vetëm katër vende më lart se kundërshtari i tij amerikan në vendin e 25-të në botë dhe dyshja këmbyen dy herë pushime në setin e hapjes së një ndeshjeje cilësore./Shqip.com

Shqip.com
Çmimet e derivateve në Kosovë Çmimi maksimal i lejuar për secilin produkt të naftës.
  • Dizel: 1.61
  • Benzine: 1.34
  • Gas: 0.76
Sot : 30/09/2022