Art Jetese

Kek me çokollatë të shkrirë

Nëse zgjidhja e këtij vikendi është qëndrimi në shtëpi, atëherë përgatitja e një ëmbëlsire është e duhura për të kaluar në një mënyrë aktive.

Keku më çokollatë të shkrirë, mund të jetë ëmbëlsira e këtij vikendi.

Përbërësit

1 1/2 kupë (filxhan, gotë) miell

150 gr gjalpë i zbutur

3/4 kupë sheqer (më pak nëse nuk e preferoni shumë të ëmbël)

3 vezë

Pak kripë

Pak vanilje

Lëkurën e 1 limoni dhe 1 portokalli

1 lç pluhur pjeke

Përgatitja:

1. Rrahim gjalpin me sheqerin deri sa të tretet plotësisht

2. Shtojmë vezët 1 nga një si dhe esencën e vaniljes

3. Shtojmë miellin dhe pluhurin e pjekjes dhe pak kripë

4. Në fund shtojmë lëkurën e limonit dhe portokallit

5. E hedhim masën në formë dhe e pjekim në furrë të para ngrohur në temperaturë 180⁰C për afërsisht 45-50 minuta.