Sport Shqiptar

Zyrtare: Ezgjan Alioski largohet nga Leeds

Ezgjan Alioski

Klubi anglez, Leeds United ka njoftuar largimin e Ezgjan Alioskit, shkruan Shqip.com.

Skuadra angleze dhe mbrojtësi shqiptar nuk arritën që të gjenin marrëveshjen e duhur për vazhdimin e kontratës.

Kështu, Alioski sipas konfirmimit të klubit anglez, është larguar pas katër vitesh qëndrimi në klub.

29 vjeçari është pjesë e Leeds që nga viti 2017 ku u transferua nga Lugano, dhe gjatë kësaj periudhe ka shënuar 21 gola në 161 paraqitje./Shqip.com