Sport Ndërkombëtar

Zvicër – Spanjë: Formacionet zyrtare

Zvicra vs Spanja

Ndeshja mes Zvicrës dhe Spanjës do të jetë përballja hapëse e qerekfinaleve të EURO 2020, shkruan Insajderi.

Të dy trajnerët tashmë kanë bërë përzgjedhjet e tyre për këtë ndeshje.

Vladimir Petkovic do të nis ndeshjen me formacionin 3-4-1-2, me një skuadër tejet të motivuar pas fitores ndaj Francës.

Yann Sommer, Ricardo Rodriguez, Manuel Akanji, Nico Elvedi, Steven Zuber, Denis Zakaria, Remo Freuler, Silvan Wildmer, Haris Seferovic dhe Breel Embolo janë 11-shja e përzgjedhur e Petkovic.

Nga ana tjetër, Luis Enrique, do të nis ndeshjen me formacionin e zakonshëm 4-3-3:

Unai Simon, Cesar Azpilicueta, Aymeric Laporte, Pau Torres, Jordi Alba, Koke, Sergio Busquets, Pedri, Pablo Sarabia, Ferran Torres dhe Alvaro Morata janë të përzgjedhurit e tij.

Ndeshja do të zhvillohet në “Gazprom Arena” me fillim nga ora 18:00.