Sport Ndërkombëtar

Wenger beson se Arsenal mund ta fitoj Premier Leaguen

Arsene Wenger

Arsenali aktualisht është në krye të Ligës Premier, pasi ka grumbulluar 18 pikë nga shtatë ndeshje, dhe Arsene Wenger mendon se mund të qëndrojë atje.

Arsenali ka bërë një fillim të shkëlqyer të sezonit, me 18 pikë nga 21 të mundshme deri më tani.

Kjo i ka vendosur ata në krye të tabelës së Premierligës dhe ish-bosi legjendar Wenger beson se skuadra e Mikel Artetës ka një shans të mirë për të fituar ligën për shkak të mungesës së kundërshtimit të vërtetë.

“Arsenali ka bërë një fillim të shkëlqyer të sezonit, me 18 pikë nga 21 të mundshme deri më tani. Kjo i ka vendosur ata në krye të tabelës së Premierligës dhe ish-bosi legjendar Wenger beson se skuadra e Mikel Artetës ka një shans të mirë për të fituar ligën për shkak të mungesës së kundërshtimit të vërtetë”, tha ai.

Wenger ishte trajneri i fundit që fitoi Premier League me Arsenalin, duke mbetur i pamposhtur në sezonin 2003/04.

Megjithatë, vitet e mëvonshme nuk kanë qenë të sjellshme me Topçinjtë dhe ata as nuk po kualifikohen më për në Ligën e Kampionëve me përfundimin e tyre të fundit në top-katërsh që vjen në vitin 2016./Shqip.com

Shqip.com
Çmimet e derivateve në Kosovë Çmimi maksimal i lejuar për secilin produkt të naftës.
  • Dizel: 1.60
  • Benzine: 1.33
  • Gas: 0.76
Sot : 28/09/2022