Lajme Ballkan

Vuçiq: Jam gati të vdes dhe nuk e lë Serbinë në dorë të llumit

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq. Foto: AP
Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq. Foto: AP

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka zhvilluar një takim me lidershipin e partisë dhe bashkëpunëtorët e tij.

Siç raporton gazeta “Dnevni Avaz”, Vuçiq tha se “është gati të vdesë, më mirë se ta lë Serbinë në dorë të llumit”.

“Unë do t’i shpall të gjitha zgjedhjet, jam ngopur me të gjitha mashtrimet, jam gati të vdes, nuk kam fare frikë. Ja, po pres që ata frikacakët të vijnë të më vrasin, por nuk do t’ua dorëzoj kurrë pushtetin pa zgjidhje”, tha ai.

/Shqip.com