Lajme Botë

Vizita e Zelensky në Japoni është një ‘ndryshues i lojës’, thotë Macron

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron - Sky News

Presidenti francez Emmanuel Macron e ka përshkruar vizitën e presidentit ukrainas Volodymyr Zelensky në Japoni për samitin e G7-ës si një “ndryshues të lojës”.

Ata dy u takuan për bisedime në periferi të ngjarjes.

“Unë mendoj se kjo është një mundësi unike për të pasur shkëmbime me shumë vende nga jugu dhe për të shprehur situatën tuaj, për të shprehur një mesazh dhe për të ndarë një pikëpamje. Unë besoj se mund të ndryshojë lojën”, tha Macron, shkruan Skynews.

Ai shtoi se Franca do të jetë me Ukrainën “deri në fund”.

/Shqip.com