Sport Ndërkombëtar

Vazhdon shkëlqimi i Puig – në Amerikë

Riqui Puig

Transferimi i Riqui Puig në La Galaxy – Amerikë, dukej “shokues” në fillim.

Por, tashmë ka marrë një kahje tjetër – positive.

23 vjeçari është duke kaluar në formë jetësore.

Puig zhvilloi edhe një paraqitje fenomenale – në barazimin 2-2 kundër Sporting KC.

Statistikat e tij flasin më së miri – si e kontrolloi mesfushën e Galaxy.

Riqui ka kontratë tri vjeçare me skuadrën amerikane, ndërsa Barça e ka të drejtën e riblerjes – dhe do të arkëtojë 50% nga çdo shitje e ardhshme e tij – nga Galaxy.

Ai është prodhim i “La Masias” – teksa me skuadrën katalunase zhvilloi 42 ndeshje në elitën e futbollit spanjoll./Shqip.com

Shqip.com
Çmimet e derivateve në Kosovë Çmimi maksimal i lejuar për secilin produkt të naftës.
  • Dizel: 1.61
  • Benzine: 1.34
  • Gas: 0.76
Sot : 30/09/2022