Sport Ndërkombëtar

Van Dijk: Po na mungon vetëbesimi

Qendërmbrojtësi, Virgil van Dijk pranoi se Liverpool-it i mungon besimi për momentin pas një fillimi të tmerrshëm të sezonit të tyre.

“The Reds” të dielën u mposhtën me rezultat 3-2 nga Arsenali në Emirates Stadium.

Virgil Van Dijk

Ky është fillimi më i keq i Liverpool-it në epokën e Jurgen Klopp, pasi ata kanë arritur të fitojnë vetëm dy nga tetë ndeshjet e tyre të para.

Ylli holandez ra dakord se skuadra nuk ka besim në këtë moment, por ata janë të vendosur t’i kthejnë gjërat.

“Besimi është padyshim një gjë që luan një rol, por ju e dini, ne jemi të gjithë qenie njerëzore dhe ndonjëherë keni nevojë për pak besim në momente të caktuara dhe gjithashtu nëse besimi juaj nuk është aq i lartë, mund të mos ju ndihmojë në situata. Ashtu si ajo që thashë më parë, çdo qenie njerëzore në çdo punë ka nevojë për pak besim në mënyrë që të performojë në nivelin më të lartë. Nëse nuk po fitoni në nivelin më të lartë siç jemi mësuar ne, atëherë besimi po zvarritet, por ne e di që mund të kthehet ashtu, ne duhet të punojmë shumë”, tha ai.

Liverpool aktualisht është në vendin e 10-të në tabelën e ligës, pa fitore në tre ndeshjet e fundit në Premier League.

Pas humbjes së Arsenalit, Klopp pranoi se skuadra e tij nuk është në garën për titull këtë sezon./Shqip.com

/Shqip.com