Sport Shqiptar

Uzuni – startues, Broja e Hysaj në bankën rezervë

Publikohen formacioni zyrtar i Shqipërisë

Është publikuar formacioni zyrtar i Kombëtares së Shqipërisë për ndeshjen ndaj Islandës – që fillon në ora 20:45 – në “Air Albania”.

Në këtë takim që i është i vlefshëm – për Ligën e Komebeve – nga minuta e parë ka startuar Myrto Uzuni.

Ai do të luaj në repartin e sulmit së bashku me Cikalleshin dhe Bajramin, teksa janë lënë Armando Broja dhe Elseid Hysaj.

Formacionet startues

Skuadra e udhëhequr nga Edoardo Reja – është në pozitën e fundit të Grupit – Liga B, me vetëm një pikë të grumbulluar.

Por, nëse triumfon sonte e kalon Islandën që ka tre pikë – teksa lider mbetet Izraeli – me tetë pikë.

Nëse – Shqipëria pëson humbje ose barazim – atëherë zbret në Ligën C – ku aktualisht është Përfaqësuesja e Kosovës./Shqip.com

Renditja në tabelë