Sport Ndërkombëtar

Uzuni shpallet lojtari i muajit në La Liga 2

Myrto Uzun ka fituar çmimin lojtari më i mirë për muajin gusht në Kategorinë e Dytë të Spanjës.

Shqiptari ka qenë futbollisti më i spikatur në muajin e parë të këtij kompeticioni, falë Hat-Trickut kundër Villarreal B në Los Cármenes, në ditën e tretë të ndeshjes, me dy gola nga penalltia dhe golin para Racing në të njëjtën fazë.

Në këtë mënyrë Uzuni kryeson tabelën e golave me katër, ashtu si edhe Marc Cardona, sulmuesi i UD Las Palmas.

27-vjeçari këtë stinor ka zhvilluar katër paraqitje në La Liga 2.

Në votim, lojtari nga Granada mundi Yurin dhe Alberto Moleiro, playmaker për UD Las Palmas.

Uzuni iu bashkua Granadas nga Ferencvaros në janar të këtij viti, për katër milionë euro./Shqip.com

Shqip.com
Çmimet e derivateve në Kosovë Çmimi maksimal i lejuar për secilin produkt të naftës.
  • Dizel: 1.61
  • Benzine: 1.34
  • Gas: 0.76
Sot : 30/09/2022