Sport Ndërkombëtar

United po monitoron Griezmannin

Antonie Griezmann

Manchester United mund të shfrytëzojë mundësin për të nënshkruar yllin e Atletico Madrid, Antoine Griezmann, i cili thuhet se po bëhet i paduruar për efektet e një përplasjeje të vazhdueshme me Barcelonën.

Francezi nuk ka nisur asnjë ndeshje këtë sezon, pavarësisht se ka shënuar shifra të mira nga banka rezervë.

Ateltico Madrid ka humbur ndaj Alaves

Griezmann është prezantuar nga trajneri i Atletico-s, Diego Simeone, vetëm pas 60 minutave në çdo ndeshje të La Ligës deri më tani këtë sezon.

Sulmuesi u kthye në Metropolitano në një huazim dy-vjeçar verën e kaluar, por një mosmarrëveshje komplekse me Barçën i ka bërë Los Colchoneros të besojnë se duke luajtur sulmuesin për më pak se 45 minuta në lojë do t’i kursejë para.

Antonie Griezamann

Opsioni i përhershëm, i cili mund të aktivizohet verën e ardhshme, është vendosur në 35 milionë funte , por ndërhyrja me kohën e lojës së Griezmann supozohet se do t’i lejojë Atletico-s të përfitojë nga një klauzolë në marrëveshje dhe t’i bëjë presion Barçës që të pranojë një tarifë më të ulët transferimi.

Ndërsa ish-ylli i Real Sociedad ende nuk ka bërë publikisht një bujë, The Athletic pretendon se durimi i tij është dobësuar dhe një largim i përhershëm në janar mund ta zgjidhë situatën./Shqip.com

Shqip.com
Çmimet e derivateve në Kosovë Çmimi maksimal i lejuar për secilin produkt të naftës.
  • Dizel: 1.60
  • Benzine: 1.33
  • Gas: 0.76
Sot : 28/09/2022