Sport Ndërkombëtar

United e konfirmon se do të luajë në Europa League

Manchester United ka konfirmuar se përballja e tyre në Europa League kundër Sherifit do të zhvillohet të enjten, pavarësisht vdekjes së Mbretëreshës Elizabeth II.

United zhvilloi diskutime me autoritetet përkatëse dhe ka vendosur të luajë ndeshjen kundër palës moldave siç ishte planifikuar, pavarësisht se ndeshjet e futbollit britanik u anuluan pas vdekjes së Mbretëreshës.

Ndeshjet e futbollit në të gjithë Mbretërinë e Bashkuar u shtynë këtë fundjavë si një shfaqje respekti për monarkun e ndjerë, por përballja evropiane e skuadrës së Premier League do të vazhdojë të luhet.

Lojtarët e Erik ten Hag do të kenë një javë të plotë për t’u përgatitur për përballjen në Kishinau, ndërsa kërkojnë të rikuperohen nga humbja e tyre 1-0 kundër Real Sociedad në ndeshjen e tyre hapëse në Europa League të enjten.

Për shkak të shtyrjes së ndeshjeve të futbollit në Britani, udhëtimi i United në Moldavi do të jetë ndeshja e radhës.

Pas kësaj, ata do të përballen me Leeds në Old Trafford në Premier League./Shqip.com

Shqip.com
Çmimet e derivateve në Kosovë Çmimi maksimal i lejuar për secilin produkt të naftës.
  • Dizel: 1.61
  • Benzine: 1.34
  • Gas: 0.76
Sot : 30/09/2022