Sport Ndërkombëtar

United do të aktivizojë një klauzolë për t’ia vazhduar kontratën Rashfordit edhe për një vit

Marcus Rashford

Manchester United ka frik se do të humbas shërbimet e Marcus Rashford.

Kur i kanë mbetur vetëm edhe 12 muaj në Kontrat, Rashford e United nuk janë gati të arrijnë marrëveshje.

Sipas Mirror, United do të kërkojë të aktivizojë një klauzolën në kontratën e sulmuesit, që i lejon ata automatikisht të zgjasin kontratën e tij edhe për një vit.

Marcus Rashford, Manchester United

Nëse United nuk mund të bie dakord për një marrëveshje të re përpara fillimit të Kupës së Botës në nëntor, ata do të shkaktojnë një zgjatje 12-mujore.

Marcus Rashford

Rashford ka qenë në formë të mirë këtë sezon, dhe ende shihet si e ardhmja e United, pavarësisht faktit se ai tashmë është një nga lojtarët e tyre më me përvojë.

Rashford aktualisht fiton rreth 180,000 £ në javë në United./Shqip.com