Sport Ndërkombëtar

Umtiti nuk ka debutuar akoma me Leccen

Samuel Umtiti

Dikur ishte startues në Barcelonë.

E fitoi Kampionatin Botëror me Francës – po ashtu si startues.

Por, karriera e Samuel Umtitit ka pësuar një rënie drastike – për shkak të lëndimeve.

28 vjeçari që është në huazim te Lecce – nuk është paraqitur asnjë minutë deri më tani.

Ani pse skuadra italiane gjendet në pozitën e 15-të të Series A – Umtiti nuk ka debutuar akoma.

Qendërmbrojtësi francez është pjesë e Lecces deri në fund të këtij sezoni – dhe më pas do të rikthehet në “Camp Nou”./Shqip.com