Sport Ndërkombëtar

Ukrainë – Angli: Formacionet zyrtare

Ukrainë - Angli

Ndeshja mes Ukrainës dhe Anglisë do të jetë ndeshja e fundit e çerekfinaleve në EURO 2020, shkruan Shqip.com.

Të dy trajnerët tashmë kanë bërë përzgjedhjet e tyre për këtë ndeshje.

Andriy Shevchenko do të nis ndeshjen me formacionin 3-5-2:

Georgiy Bushchan, Mykola Matviyenko, Serhiy Kryvtsov, Ilya Zabarnyi, Vitaliy Mykolenko, Oleksandr Zinchenko, Mykola Shaparenko, Sergiy Sydorchuk, Oleksandr Karavaev, Roman Yaremchuk dhe Andriy Yarmolenko janë të përzgjedhurit e Shevchenkos.

Nga ana tjetër Gareth Southgate do të nis ndeshjen me formacionin 4-2-3-1:

Jordan Pickford, Kyle Walker, John Stones, Harry Maguire, Luke Shaw, Declan Rice, Kalvin Phillips, Raheem Sterling, Mason Mount, Jadon Sancho dhe Harry Kane janë të përzgjedhurit e tij.

Ndeshja do të zhvillohet në “Stadio Olimpico” me fillim nga ora 21:00./Shqip.com