Sport Ndërkombëtar

Uells – Angli, publikohen formacionet zyrtare

Kombëtarja e Uellsit dhe ajo e Anglisë kanë publikuar formacionet startuese një orë para ndeshjes në Kupën e Botës.

Dy rivalët britanikë do të ndeshen nga ora 20:00 në kuadër të Grupit B në stadiumin “Ahmad bin Ali”, shkruan Shqip.com.

Anglia është e para me katër pikë, një ka Uellsi e fundit, por dyja kombëtaret janë në garë për të kaluar grupin.

Formacionet zyrtare:

Uellsi: Ward; N.Williams, Mepham, Rodon, B.Davies; Allen, Ampadu, Ramsey; Bale, Moore, James. Anglia: Pickford; Walker, Stones, Maguire, Shaw; Bellingham, Rice, Henderson; Foden, Kane, Rashford.

/Shqip.com