Sport Ndërkombëtar

UEFA hap procedurat disiplinore pas dhunës së tifozëve në ndeshjen e Nice me Koln

UEFA ka hapur procedurat disiplinore kundër Nice dhe Kolnit pasi ndeshja e Konferencës së Evropës të së enjtes në Francë u vonua për shkak të përplasjeve të dhunshme mes mbështetësve rivalë.

Tifozët u përleshën në tribunat e Allianz Riviera të Nice, me flakë të hedhura, shkruan BBC.

Policia ndërhyri për t’i dhënë fund telasheve dhe ndeshja nisi 55 minuta pasi ishte planifikuar fillimisht të fillonte.

Të dyja palët janë akuzuar për shqetësime të turmës, hedhjen e objekteve dhe ndezjen e fishekzjarreve, ndërsa akuzat shtesë të ngritura kundër Nice përfshijnë ato që kanë të bëjnë me “kontrollin dhe kontrollin e spektatorëve”, “identifikimin e personave përgjegjës”, “personelin e sigurisë”, “bllokimin e rrugëve publike” dhe ” kufizimi i lëvizjes së spektatorit”.

Ndeshja u mbyll në barazim 1-1./Shqip.com

Shqip.com
Çmimet e derivateve në Kosovë Çmimi maksimal i lejuar për secilin produkt të naftës.
  • Dizel: 1.60
  • Benzine: 1.33
  • Gas: 0.76
Sot : 28/09/2022