Lajme

U arrestua në banesën e tij në Shijak, del foto e Astrit Avdylajt, ja si duket sot ‘koka’ e bandës së Shijakut

Arratia e të shumëkërkuarit Astrit Avdylaj përfundoi këtë të shtunë, ndërsa u arrestua në shtëpinë e tij në Shijak.

Astrit Avdylaj akuzohet nga SPAK se ka pasur rolin e siguruesit të personave që do të kryenin vrasjen e Valter dhe Durim Bamit.

Sipas dosjes së Prokurorisë së Posaçme, Astrit Avdylaj ka angazhuar Arben Mërkurin dhe Aldo Avdylajn për të realizuar vrasjen, për llogari të ish-deputetit Arben Ndoka.

Ai cilësohet si kreu i bandës së Shijakut dhe ndaj tij ka pasur akuza për trafikim droge, vrasje, prostitucion, por edhe për lidhje të forta politike, së bashku me vëllanë e tij Altin Avdylaj.

/Shqip.com