Sport Shqiptar

Trepça – Peja, përfundon çereku i parë

Trepça dhe Peja sonte ndeshen nga ora 20:00 për ta vendosur kampionin e Kosovës në Princ Caffe Superligën në basketboll.

U desh ndeshja e pestë midis të dyja klubeve që kampioni kosovar ta ketë një emër, pasi të dyja klubet i kanë fituar nga dy përballje që i kanë zhvilluar në shtëpi.

Çereku i parë është mbyllur me rezultat 17:21.

/Shqip.com