Lajme

Tragjedia në Himarë: Protestë më 4 gusht, kërkohet dorëheqja e dy ministrave

Gomona me të cilën u vra 7-vjeçarja në Himarë

Fronti për Shpëtimin Kombëtar ka thirrur protestë për ditën e enjte, 4 gusht.

Protesta do të mbahet pas tragjedisë në Himarë, ku një polic përplasi për vdekje me gomone një vajzë 7-vjeçare në plazh.

Pamje nga vendi ku u vra 7-vjeçarja në Himarë

Zyra e shtypit e Partisë Demokratike bën me dije se protesta do të mbahet në orën 19:00, para Ministrisë së Brendshme.

Në këtë protestë do të kërkohet dorëheqja e ministrit të Brendshëm, Bledi Çuçi dhe ministres së Turizmit, Mirela Kumbaro./Shqip.com