Sport Ndërkombëtar

Tjetër fitore e Lazios

Lazio

Lazio ka triumfuar në udhëtim te Cremonese – me rezultat të thellë 0-4.

Skuadra e udhëhequr nga Maurizio Sarri ishte dominuese qysh nga fillimi – dhe realizoi pas shtatë minutave lojë.

Topin në rrjetë e dërgoi Ciro Immobile.

I njëjti futbollist realizoi edhe një herë në minutën e 21-të – nga pika e bardhë.

Për 0-3 u përkujdes Sergej Milinković-Savić në minutat shtesë të pjesës së parë.

Teksa, teksa për epilogun përfundimtar – realizoi Pedro Rodriguez – kur po zhvillohej minuta e 79-të.

Me këtë fitore – Lazio ngritet në pozitën e pestë në tabelë – me 14-të pikë të grumbulluara.

Në anën tjetër – Cremonese është në vendin e 19-të – me vetëm dy pikë./Shqip.com

Shqip.com
Çmimet e derivateve në Kosovë Çmimi maksimal i lejuar për secilin produkt të naftës.
  • Dizel: 1.61
  • Benzine: 1.34
  • Gas: 0.76
Sot : 30/09/2022