Sport Ndërkombëtar

Tifozi ndërpret ndeshjen Portugali-Uruguai

Një tifozë ka ndërprerë ndeshjen Portugalia-Uruguai pasi hyri në fushën e lojës

Ai me vete mbante flamurin e LGBT-së dhe kishte të veshur një bluzë ku shkruhej “ Respekt për femrat nga Irani”

Portugalia është në epërsi me golin e Bruno Fernandes ku po zhvillohet minuta e 80-të e takimit.

Kjo ndeshje i takon grupit H në kuadër të Kupës së Botës që po zhvillohet në Katar.

/Shqip.com