Sport Shqiptar

Thyhet rekordi për transferimin e futbollistëve nga Shqipëria, “Transfermarkt” zbulon shifrën që fiton Partizani pas kalimit të Skukës në Metz

Sulmuesi shqiptar, Xhuliano Skuka u transferua te Metz në Ligue 2 të Francës edhe zyrtarisht.

Komnfirmimi i transferimit mbërriti në ditën e djeshme, me ish-sulmuesin e Partizanit të Tiranës që iu bashkua francezëve.

Faqja e specializuar “Transfermarkt” ka zbuluar përfundimisht shifrën e shitjes, pas shumë varianteve të dala në media.

Partizani ka arritur të fitojë 1.4 milionë euro dhe ka mbajtur 20 përqind të kartonit, duke bërë historinë e futbollit shqiptar.

Rekordin më parë e ka mbajtur Peter Olaynka, i cili ka skënderbeu u transferua në Genk për 1.2 milionë euro.

/Shqip.com