Sport Ndërkombëtar

Thiago Motta e merr timonin e Bolognas

Thiago Motta

Thiago Motta është emëruar trajner i Bolognas.

Ish-futbollisti italian ka nënshkruar kontratë të vlesfshme – deri në vitin 2024.

Lajmi është bërë i ditur në faqen zyrtare të klubit.

Motta – do e zëvendësojë Sinisa Mihajlovic – i cili është shkarkuar nga puna javën e kaluar.

Për 40 vjeçarin – kjo do të jetë puna e tretë në rolin e trajnerit, sepse paraprakisht ka udhëhequr Spezian, Genonan dhe grupmoshat U-19 të Paris Saint Germain.

Sa i përket Bolgonas, kjo skuadër gjendet në pozitën e 12-të në tabelë, me gjashtë pikë të grumbulluara.

Deri më tani ka arkëtuar vetëm një fitore, është ndalur me tri barazime dhe ka pësuar dy humbje.

Mota – ka pasur një karrierë të pasur në futbollin evoropian – pasi ka djersitur fanellën e Interit, PSG-së, Barcelonës, Atletico Madrid dhe Genoas./Shqip.com

Shqip.com
Çmimet e derivateve në Kosovë Çmimi maksimal i lejuar për secilin produkt të naftës.
  • Dizel: 1.60
  • Benzine: 1.33
  • Gas: 0.76
Sot : 28/09/2022