Rozë Ndërkombëtar

The Weeknd anulon këngën në mes të shfaqjes, kjo është arsyeja

Fansat e The Weekend do të duhet t’i ruajnë lotët për një ditë tjetër.

Këngëtari i “Blinding Lights” u detyrua të anulojë koncertin e tij në Los Angeles të shtunën në mbrëmje – pasi humbi zërin e tij vetëm tre këngë në shfaqje, raporton Page Six.

“Do t’i ktheni paratë tuaja,” u premtoi The Weeknd, 32 vjeç, 70,000 tifozëve që ishin të mbushur brenda SoFi Stadium gjatë fundjavës.

“Por unë do të bëj një shfaqje të vërtetë së shpejti për ju djema.”

Kreu i top-listës, i lindur Abel Tesfaye, ndaloi papritur shfaqjen dhe u largua nga skena ndërsa performonte këngën e tij hit “Can’t Feel My Face”.

Kur u kthye përfundimisht, ai mbyti lotët ndërsa i tha turmës se nuk do të ishte në gjendje të mbante “koncertin që dua t’ju jap tani”.

“Unë personalisht dua t’ju kërkoj falje djema. Nuk e di se çfarë ndodhi sapo bërtita, por thjesht humba zërin”, shpjegoi ai.

“Kjo po më vret. Nuk dua ta ndaloj shfaqjen. Por unë nuk mund t’ju jap koncertin që dua t’ju jap tani. Do të sigurohem që të gjithë të jenë mirë… Por doja të dilja dhe të kërkoja falje personalisht, dhe jo ta postoja në Twitter ose në Instagram apo çfarëdo tjetër.”

Ai vazhdoi duke u thënë fansave: “Por unë dua që ju ta dini se unë nuk mund t’ju jap atë që dua t’ju jap. … Me vjen shume keq. Unë ju dua djema. Shume faleminderit.”

The Weeknd më vonë shkoi në Instagram, duke shkruar: “Zëri im u shua gjatë këngës së parë dhe jam i shkatërruar”.

Ai shtoi, “Ndjeva që shkoi dhe zemra më ra. I kërkoj ndjesë më të thellë fansave të mi këtu. Të premtoj se do të të kompensoj me një datë të re.”

Këngëtari i “The Hills”, i cili nuk zbuloi asnjë informacion shtesë për gjendjen e tij vokale, po luante shfaqje të njëpasnjëshme në SoFi Stadium si pjesë e turneut të tij “Pas Orëve Til Dawn Tour”.

Performanca e tij e radhës është planifikuar për 22 shtator në Toronto.

Fatkeqësisht, kjo nuk është hera e parë që The Weeknd detyrohet të shtyjë një koncert. Ai më parë njoftoi se po e shtynte të gjithë turneun e tij disa muaj pas.

“Për shkak të kufizimeve të arenave dhe kërkesës për më shumë shfaqje, dua të bëj diçka më të madhe dhe të veçantë për ju që kërkon stadiume,” shkroi këngëtarja në tetor 2021, duke zbuluar se turneu do të fillonte në verën e 2022 dhe jo në janar si fillimisht. planifikuar.

Një datë e re për shfaqjen e The Weeknd në Los Angeles ende nuk është shpallur./Shqip.com

Shqip.com
Çmimet e derivateve në Kosovë Çmimi maksimal i lejuar për secilin produkt të naftës.
  • Dizel: 1.61
  • Benzine: 1.34
  • Gas: 0.76
Sot : 30/09/2022