Lajme Ballkan

Tërmeti i fortë godet Malin e Zi, lëkundjet ndjehen edhe në Shqipëri

Lëkundje tërmeti janë ndjerë në Tiranë dhe qytete të tjera të vendit rreth orës 04:10 minuta të mëngjesit të 14 Marsit.

Epiqendra e tërmetit ka qenë në Malin e Zi, pranë kufirit me Bosnje Hercegovinën.

Mësohet se tërmeti ka qenë me intensitet 5.7 rihter.

Goditjet e forta janë ndjerë në disa shtete të rajonit duke përhapur frikë dhe panik.

/Shqip.com