Sport Ndërkombëtar

Ter Stegen – i “papunë” në La Liga

FC Barcelona

Të shënojë gola – Barcelona nuk po e ka problem.

18-të është numri që tregon – sa herë e ka tundur rrjetën e kundërshtarëve – skuadra katalunase në La Liga.

Ama – në formë edhe më të lartë është duke kaluar reparti i mbrojtjes.

Pas gjashtë xhirove të zhvilluara në La Liga – Barça ka pranuar vetëm një gol.

Ani pse ka pasur shumë rrotacione – dy futbollistët kryesorë në këtë repart po konsiderohen Ronald Araujo dhe Jules Kounde.

Teksa, duke i mahnitur me formën e tij është edhe Alex Balde – i cili e ka lënë Jordi Alban – në stol.

Anash tyre – në formë të lartë po kalon edhe Marc-Andre Ter Stegen – që e ka gjetur përsëri veresionin e tij më të mirë.

Gardiani gjerman – tashmë e ka mbajtur portën e paprekur në katër ndeshje rradhazi – në elitën e futbollit spanjoll.

Por, Barça nuk ështe e vetmja skuadër në La Liga me vetëm një gol të pranuar – sepse të njëjtën statistikë e ka edhe Villarreali.

Ama, ekipi i udhëhequr nga Unai Emery e ka një ndeshje më pak të zhvilluar./Shqip.com

Tabela e La Ligës
Shqip.com
Çmimet e derivateve në Kosovë Çmimi maksimal i lejuar për secilin produkt të naftës.
  • Dizel: 1.61
  • Benzine: 1.34
  • Gas: 0.76
Sot : 30/09/2022