Sport Ndërkombëtar

Ten Hag dëshiron De Jongun dhe Eriksenin

Getty - GOAL

Trajneri i ri në “Old Trafford”, Erik ten Hag dëshiron pesë nënshkrime të reja në total këtë verë, por forcimi në mesfushë është prioriteti i tij absolut.

Ten Hag ia ka bërë të qartë Mançester United se ata duhet të transferojnë Frenkie de Jong dhe Christian Eriksen këtë verë, me çiftin që shihet si vendimtar për rindërtimin e tij në “Teatrin e Ëndrrave”, shkruan Goal.

Ten Hag dëshiron të mbushë ekipin e tij të United me lojtarë më të talentuar teknikisht sesa ka qenë rasti në vitet e fundit.

Prandaj, United kërkojnë të intensifikojnë interesimin e tyre për De Jong, por vlerësimi i mesfushorit nga Barcelona është ​​pengesa e tyre kryesore deri më tani.

“Djajtë e Kuq” kishin pasur përshtypjen se një ofertë në rajonin prej 51 milionë funte (62.5 milionë dollarë) do të mjaftonte për të bindur katalanasit për të shitur, por në vend të kësaj janë cituar shifra prej gati 86 milionë funte (105 milionë dollarë).

Megjithatë, GOAL ka mësuar se një kompromis prej 64-73 milion £ (78-90 milion dollarë) me shtesa mund të bëjë që marrëveshja të realizohet.

Ndërsa United janë të bindur se do ta kthejnë vëmendjen te objektivat e tjerë nëse nuk arrijnë një marrëveshje, GOAL mund të konfirmojë se interesi i tyre për agjentin e lirë Eriksen është përveç De Jong, dhe jo si një alternativë./Shqip.com