Sport Ndërkombëtar

Sytë nga “Parku i Princave”

Messi, Neymar dhe Mbappe

Liga e Kampionëve – rikthehet sonte – me tetë ndeshje,

Teksa, vëmendja kryesore do të jetë në “Parkun e Princave” – ku Paris Saint Germain e pret Juventusin – me fillim nga ora 21:00.

Favoritë në letër janë vendasit – pasi po kalojnë në formë të jashtëzakonshme.

Pas gjashtë ndeshjeve të zhvilluara në Ligue 1, PSG-ja ka grumbulluar 16-të – dhe prin në tabelën e Ligue 1.

Rreziku kryesor te kjo skuadër qëndron në repartin e sulmit, ku Messi, Neymar dhe Mbappe që së bashku kanë shënuar 17-të gola dhe kanë asistuar 12-të herë.

Në anën tjetër, Juve ka pasur luhatje të formës – dhe gjendet në pozitën e shtatë të Series A.

Ekipi Italian është i hendikepuar në këtë takim – sepse për shkak të lëndimeve mungojnë Pogba, Chiesa, Di Maria, Szczensy, Ake dhe Jorge.

Takimet tjera që zhvillohen sonte – në kuadër të këtij kompeticioni:

Dinamo Zagreb – Chelsea

DC Salzburg – AC Milan

Celtic – Real Madrid

RB Leipzig – Shakhtar Donetsk

Borussia Dortmund – FC Copenhagen

Sevilla – Manchester City

Benfica – Maccabi Haifa /Shqip.com

Shqip.com
Çmimet e derivateve në Kosovë Çmimi maksimal i lejuar për secilin produkt të naftës.
  • Dizel: 1.61
  • Benzine: 1.34
  • Gas: 0.76
Sot : 30/09/2022