Sport Ndërkombëtar

Suedi – Ukrainë: Formacionet zyrtare

Ndeshja mes Suedisë dhe Ukrainës do të jetë ndeshje e fundit në kuadër të 1/8 së finales së EURO 2020, shkruan shqip.com.

Të dy trajnerët tashmë kanë bërë përzgjedhjet e tyre për këtë ndeshje.

Trajneri i Suedisë, Jan Andersson, do të nis ndeshjen me formacionin 4-4-2:

Robin Olsen, Ludwig Augustinsson, Marcus Danielson, Victor Lindelof, Mikael Lustig, Emil Forsberg, Albin Ekdal, Kristoffer Olsson, Sebastian Larsson, Aleksander Isak dhe Dejan Kulusevski janë të përzgjedhurit e Andersson për këtë ndeshje.

Nga ana tjetër Andriy Shevchenko do të nis ndeshjen me formacionin 4-3-3:

Georgiy Bushchan, Oleksandr Karavaev, Ilua Zanarmyi, Serhiy Kryvtsov, Mykola Matviyenko, Oleksandr Zinchenko, Taras Stepanenko, Sergiy Sydorchuk, Mykola Shaparenko, Andriy Yarmolenko dhe Roman Yaremchuk, janë 11-shja startuese e Shevchenko.

Ndeshja do të zhvillohet në “Hampden Arena” me fillim nga ora 21:00./shqip.com