Lajme

Statovci: Vlora Çitaku është “ambasadore e ndarjes”

Deputetja nga Lista Guxo, Jeta Statovci, e ka quajtur nënkryetaren e PDK-së, Vlora Çitaku, si “ambasadore të ndarjes”.

Ky reagim i deputetes Statovci, vjen pasi ish-ambasadorja Çitaku ka deklaruar se “kufijtë e Kosovës i ka larë me gjak UÇK-ja dhe se Kosovën e pavarur e sovrane Presidentja e tanishme e ka trashëgu”.

Tutje, deputetja Statovci përmes postimit në Facebook e akuzon Çitakun se sa ishte ambasadore në Washington ishte angazhuar “për të ja cunguar kufijtë Kosovës”.

/Shqip.com