Sport Ndërkombëtar

Stadiumi ‘Santiago Bernabeu’ drejt përfundimit, ja kur inaugurohet stadiumi i ri

Photo by Florencia Tan Jun/Getty Images
Photo by Florencia Tan Jun/Getty Images

Real Madrid po shkon drejt rrugës së përfundimit të rikonstruktimit të “Santiago Bernabeu”.

Mediat spanjolle kanë bërë të ditur datën e inaugurimit të stadiumit të ri të madrilenëve.

“Chiringuito” shkruan se “Santiago Bernabeu” i ri, do të inaugurohet më 23 dhjetor të vitit 2023.

Siç parashikohet, ky stadium do të jetë ndryshe nga stadiumet e tjera të futbollit.

Në të do të jetë një çati dhe do të ketë një ekran të madh LED që do të shtrihet në të gjithë gjatësinë e tribunave.

Projekti i stadiumit të ri të Real Madrid nisi në vitin 2019 dhe tashmë pritet të përfundojë në fund të këtij viti.

/Shqip.com