Sport Ndërkombëtar

Spanjë – Kosta Rika, shënon edhe dhëndri i trajnerit

Spanja dhe Kosta Rika po përballen në kuadër të Grupit E në Kampionatin Botëror, shkruan Shqip.com.

Spanja e ka shënuar edhe golin e tretë ndaj Kosta Rikas. Ishte Ferran Torres i cili realizoi nga penalltia në minutën e 31-të për 3:0. Torres është dhëndri i përzgjedhësit spanjoll Luis Enrique.

Ndeshja filluar në ora 17:00, do të zhvillohet në stadiumin “Al Thumama Stadium”.

Spanja shihet si favoritë në letër dhe synon ta nis me këmbë të mbarë këtë Botëror.

Në anën tjetër, Kosta Rika do të tentojë të befasojë Furinë e Kuqe, duke u marr së paku një pikë.

/Shqip.com