Sport Ndërkombëtar

Spanja me pesë yje!  

Spanja dhe Kosta Rika po përballen në kuadër të Grupit E në Kampionatin Botëror, shkruan Shqip.com.

Spanja ka shënuar edhe golin e pestë në ndeshjen kundër Kosta Rikës në Kupën e Botës. Gavi realizoi në minutën e 75-të për rezultatin 5:0.

Ndeshja filluar në ora 17:00, do të zhvillohet në stadiumin “Al Thumama Stadium”.

Spanja shihet si favoritë në letër dhe synon ta nis me këmbë të mbarë këtë Botëror.

Në anën tjetër, Kosta Rika do të tentojë të befasojë Furinë e Kuqe, duke u marr së paku një pikë.

/Shqip.com