Sport Ndërkombëtar

Spanja e pamëshirshme ndaj Kosta Rikës, ky është rezultati momental

Spanja dhe Kosta Rika po përballen në kuadër të Grupit E në Kampionatin Botëror, shkruan Shqip.com.

Spanja e ka shënuar edhe golin e katërt ndaj Kosta Rikës.

Ishte sërish Ferran Torres i cili realizoi në minutën e 54-të të ndeshjes për 4:0.

Ndeshja filluar në ora 17:00, do të zhvillohet në stadiumin “Al Thumama Stadium”.

Spanja shihet si favoritë në letër dhe synon ta nis me këmbë të mbarë këtë Botëror.

Në anën tjetër, Kosta Rika do të tentojë të befasojë Furinë e Kuqe, duke u marr së paku një pikë.

/Shqip.com