Sport Shqiptar

Sonte ndeshja/ Shqipëria favorite absolute, Ishujt Faroe vijnë në Tiranë për…turizëm

Historia ka ndryshuar totalisht në Grupin E, kjo për meritë të Shqipërisë që mënyrë surprizë dominoi të gjithë rivalët, me lojë dhe rezultat.

Në sfidën e fundit, atë kundër Ishujve Faroe, në letër është një ndeshje që nuk ka shumë histori, me kuqezinjtë që zbresin në fushë si favoritë absolut.

Një fitore e mundshme e Shqipërisë sot kuotohet me koeficientin 1,29.

Një barazim në “Air Albania” vlerësohet me 5,50. Për kompanitë e basteve, një fitore e mundshme e Ishujve Farore duket thuajse e pamundur pasi vlerësohet me koeficientin 11.

Ishujt Farore nuk e kanë bërë kurrë diçka të tillë në këtë grup teksa kanë marrë vetëm një barazim dhe kanë pësuar 6 humbje.

/Shqip.com