Sport Ndërkombëtar

Sociedadi i fortë për Espanyolin

Real Sociedad

Real Sociedad ka triumfunar ndaj Espanyolit – me rezultat minimal 2-1.

Vendasit e nisën më mirë takimin dhe shënuan të parët me anë të – Sorloth – në minutën e 17-të.

Por, ky gëzim zgjati vetëm dy minuta – sepse mysafirët barazuan e Expositon.

Sociedadi po kërkonte më shumë se një barazim – dhe shënuan përsëri në minutën e 29-të.

Topin në rrjetë e dërgoi Mendez.

Pas kësaj fitore – skuadra e udhëhequr nga Imanol Alguacil – gjendet në pozitën e tetë në tabelë – me dhjetë pikë të grumbulluara.

Teksa, Espaynoli është në vendin e 17-të – me vetëm katër pikë./Shqip.com

Shqip.com
Çmimet e derivateve në Kosovë Çmimi maksimal i lejuar për secilin produkt të naftës.
  • Dizel: 1.58
  • Benzine: 1.34
  • Gas: 0.75
Sot : 24/09/2022