Sport Ndërkombëtar

Smith-Row do të mungojë tre muaj, pasi iu nënshtrua operacionit

Nuk është befasi për tifozët e Arsenalit që Emile Smith-Rowe definitivisht nuk do të shkojë në Kupën e Botës me Anglinë këtë dimër, dhe tani është zbuluar se mesfushori ka bërë një operacion dhe nuk do të kthehet më përpara dhjetorit.

Nuk ka dyshim se Arsenali ka një lojtar shumë të talentuar në duart e tij, por problemi është se Smith-Rowe ka vuajtur gjithmonë nga probleme të përhershme lëndimesh, madje edhe në huazim në Sheffield para se të hynte në ekipin e Arsenalit, ai duhej të luante koha e menaxhuar me kujdes.

Problemet e tij me lëndimet kanë vazhduar edhe këtë sezon dhe gjithashtu me Martinelli dhe Odegaard që shkëlqejnë në fushë, ai ka arritur vetëm 3 paraqitje zëvendësuese, kështu që edhe nëse është në gjendje, ai do ta ketë ende të vështirë të marrë një vend titullari.

“Pas një pengese të konsiderueshme në ndeshjen tonë në Premier League kundër Manchester United në Old Trafford më 4 shtator, dhe pas konsultimeve të mëtejshme specialistike dhe diskutimeve me ekipin tonë mjekësor, Emile iu nënshtrua një operacioni për të riparuar një tendin të dëmtuar në ijë”, thuhet në njoftimin e Arsenalit.

Ky operacion i suksesshëm u zhvillua në Londër ditët e fundit dhe programi i rehabilitimit të Emile tashmë është duke u zhvilluar./Shqip.com