Sport Ndërkombëtar

Skocia mposht Ukrainën në Ligën e Kombeve

Skuadra e Steve Clarke shkoi në krye të Grupit 1 të Ligës B me një fitore përballë Ukrainës me rezultat 3:0.

Ishin vendasit ata që gëzonin pjesën më të madhe të posedimit të topit në pjesën e parë, pasi ata patën tetë goditje në portën e ekipit mysafir, por kurrë nuk e testuan me të vërtetë portierin.

Megjithatë, lajmi më i madh nga 45 minutat e para ishte dëmtimi i mundshëm i ligamentit që pësoi Nathan Patterson.

Në pjesën e dytë dhe Skocia shkoi afër vetëm pas 60 minutace, kur Che Adams goditi me kokë një krosim të John McGinn jashtë traversës.

Mikpritësit ishin plotësisht në kontroll tani dhe përfundimisht arritën golin e tyre në minutën e 70-të, ndërsa McGinn gjuajti në rrjet.

Hampden po lëkundet tani dhe skocezët shpejt dyfishuan avantazhin e tyre falë Lyndon Dykes me lojtarin e Queen’s Park Rangers duke marrë një të tretën me vonesë./Shqip.com

Shqip.com
Çmimet e derivateve në Kosovë Çmimi maksimal i lejuar për secilin produkt të naftës.
  • Dizel: 1.61
  • Benzine: 1.34
  • Gas: 0.76
Sot : 30/09/2022