Lajme

Shtyhet seanca ndaj Sveçlës dhe deputetëve tjerë të LVV-së

Seanca gjyqësore ndaj ministrit të Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla dhe tre deputetëve tjerë të Lëvizjes Vetëvendosje, është shtyrë me arsyetimin se mungoi e akuzuara, Drita Millaku, raporton EO.

Në seancën e sotme, prezentë përpos Sveçlës ishin edhe Fitore Pacolli dhe Salih Zyba. 

Ata akuzohen për hedhje të gazit lotsjellës në vitin 2019 në Kuvendin e Kosovës.

Seanca e radhës është caktuar më 26 mars nga ora 10:00.

/Shqip.com