Sport Shqiptar

“Shqiponjat e pushtojnë kryeqytetin”

KB Peja

Ka mbaruar “drama” në kryqytet.

“Shqiponjat” triumfuan në Pallatin e Rinisë dhe Sporteve.

Peja është fituese e klasikes së basketbollit kosovar – pasi ka fituar ndaj Prishtinës – me rezultat 70-76.

Momente nga takimi

Ky takim solli shumë emocione – por mysafirët festuan në fund.

Ekipi vendas e nisi takimin më mirë – duke e mbyllur çerekun e parë me epërsi prej dy pikësh 19-17, por mysafirët e përmbysën në të dytin – pasi semafori tregonte 30-40.

Prishtina dominoi në çerekun e tretë duk e mbyllur me tre pikë epërsi, ama pejanët e përmbysën përsëri rezultatin – për ta nisur kampionatin e ri – me këmbë të mbarë./Shqip.com

Shqip.com
Çmimet e derivateve në Kosovë Çmimi maksimal i lejuar për secilin produkt të naftës.
  • Dizel: 1.61
  • Benzine: 1.34
  • Gas: 0.76
Sot : 30/09/2022