Shaqiri shënon dhe asiston në fitoren e Chicago Fire

Xherdan Shaqiri ka pasur një paraqitje fantastike në fitores e Chicago Fire, përballë Vancouver Whitecaps.

Skuadra e reprezentuesit të Zvicrës fitoi me rezultat 3:1, duke e vazhduar kështu formën e mirë.

Shaqiri shënoi një gol në pjesën e parë për Zjarrin, të cilët kanë fituar pikë në tre ndeshje radhazi për herë të parë që prej pesë ndeshjesh për të hapur sezonin.

Rafael Czichos shënoi me një goditje me kokë në minutën e 76-të, ndërsa Chicago Fire vizitues zgjati serinë e tyre të fitoreve në tre ndeshje me një fitore 3-1 të shtunën ndaj Vancouver Whitecaps.

Chris Mueller vulosi fitoren për Chicago me një gol në minutën e 90-të.

Lucas Cavallini shënoi në fillim të pjesës së dytë për Whitecaps, të cilët humbën vetëm për herë të dytë në shtatë ndeshjet e tyre të fund

Whitecaps (7-10-5, 26 pikë) do të përpiqen të tërhiqen nga disfata në vetëm tre ditë pasi do të përballen me Toronto FC në finalen e kampionatit kanadez./Shqip.com