Sport Ndërkombëtar

Sezoni i ri, mbretërit e vjetër

Real Madrid

Në sezonin e kaluar e “pushtoi” Spanjën dhe Evropën.

Dhe të njëjtën e synon përsëri.

Real Madrid – është skuadra e vetme në top pesë ligat evropiane – që ka bilanc 100 për qind – të fitoreve.

“Los Blancos” e ndanin këtë epitet me Arsenalin, por “Gunners” u mposhtën sonte – për ta lënë stafetën vetëm te skuadra spanjolle.

Të udhëhequr nga Carlo Anceloti, galaktikët kanë shënuar 11-të gola dhe kanë pranuar vetëm katër.

Por, në këtë statistikë më mirë qëndron Barcelona e vendit të dytë – që ka golaverazh 11-1.

Ndeshjen e rradhës – Real Madrid e zhvillon në udhëtim te Celtic me gjashtë shtator – në kuadër të fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve./Shqip.com

Shqip.com
Çmimet e derivateve në Kosovë Çmimi maksimal i lejuar për secilin produkt të naftës.
  • Dizel: 1.58
  • Benzine: 1.34
  • Gas: 0.75
Sot : 24/09/2022