Sport Shqiptar

Sekretari gjeneral i FIBA-s viziton Kosovën

Sekretari Gjeneral i FIBA Botës, Andreas Zagklis, sot dhe nesër do të qëndrojë në Kosovë.

Ai do të jetë i pranishëm në finalen e Superkupës Mbarëkombëtare që zhvillohet sot në Mitrovicë (nga ora 20:00), si dhe do të takohet me krerët e Federatës së Basketbollit të Kosovës (FBK).

Po ashtu do të takohet me krerët e Komitetit Olimpik të Kosovës (KOK) nga ora 14:30 në hotelin “Sheraton”.

Sekretari Gjeneral i FIBA Botës gjithashtu do të takohet me kryetarin e Prishtinës, Përparim Rama nesër nga ora 10:00 në Komunën e Prishtinës dhe me Ministrin e Kulturës, Rinisë dhe Sportit të Kosovës, Hajrulla Çeku nga ora 11:00 në MKRS.

Zagklis është një mbështetës i madh i basketbollit të Kosovës, duke përkrahur projekte të ndryshme, si dhe FBK-në, ku në shumë raste e ka lavdëruar punën që bën Federata.

Kjo është vizita e parë e Sekretarit Gjeneral të FIBA Botës në Kosovë, duke treguar mbështetjen e madhe për basketbollin e Kosovës.

/Shqip.com