Sport Ndërkombëtar

Sanchez ndërpret kontratën me Interin, për t’u bërë agjent i lirë

Alexis Sanchez

Ish-sulmuesi i Manchester United dhe Arsenal, Alexis Sanchez ka ndërprerë kontratën e tij me Interin për t’u bërë lojtar i lirë, me Marseille të interesuar për nënshkrimin e tij.

Sky Sports e kupton se skuadra e Serisë A ka arritur një marrëveshje me Sanchez për pagën e shkëputjes në marrëveshjen e tij, e cila fillimisht do të skadonte verën e ardhshme, dhe ai tani do të jetë i lirë të bashkohet me një klub të ri.

Inter-Juventus

33-vjeçari iu bashkua Interit përgjithmonë në një transferim të lirë nga Manchester United në vitin 2020, pas një huazimi të suksesshëm sezonal sezonin e kaluar.

Ai nuk arriti të shënonte një vend startues dhe u përdor kryesisht si zëvendësues nga Antonio Conte dhe Simone Inzaghi.

Paga e lartë e Sanchez u dëshmua të ishte një pengesë për të ardhurat e mundshme si Paulo Dybala, i cili përfundimisht iu bashkua Romës./Shqip.com